Relacje inwestorskie
> Hlavná stránka > O nás > Novinky > Work Service debutoval na Varšavskej burze cenných papierov (GWP)

Work Service debutoval na Varšavskej burze cenných papierov (GWP)

26.04.2012

26. Apríl 2012 je významným dňom pre našu spoločnosť. Akcie série L spoločnosti Work Service boli prvý krát obchodované na varšavskej burze. Cena podielového listu bola na začiatku 6 PLN. Kurz rýchlo stúpal, počas prvých 15 minút sa cena zvýšila o viac ako 33% a dosiahla 8 PLN. Okolo obeda sa cena ustálila na 7 PLN, s objemom obchodov presahujúcim 178 000 akcií a celkovou hodnotou všetkých transakcií 1 361 000 PLN.

Celková hodnota verejnej ponuky spoločnosti implementovaná v marci, prekročila 30 mil. PLN; investorom bolo pridelených 5 117 881 akcií za cenu 6 PLN za akciu. Work Service je 433. spoločnosťou kótovanou na Varšavskej burze cenných papierov a prvou spoločnosťou z oblasti personálnych služieb. Ručiteľom bol Dom Maklerski IDM SA. Work Service bol ôsmym tohtoročným nováčikom na varšavskej burze cenných papierov.

"Akvizícia viac než 30 mil PLN z novej emisie akcií, s využitím bankového úveru, nám umožní dosiahnutie nášho hlavného cieľa, ktorým je získanie 75% IT Kontrakt. Celá skupina týmto vstúpi na nový a perspektívny IT trh. Budeme ponúkať naše nové služby mnohým klientom v Poľsku, ako aj na zahraničných trhoch, najmä v Nemecku a vo východnej a strednej Európe“, hovorí Tomasz Hanczarek, predseda správnej rady Work Service SA.

"Stať sa spoločnosťou kótovanou na burze cenných papierov je ďalším krokom v napĺňaní našej stratégie rozvoja. Očakávame, že konsolidácia trhu personálnych služieb v Poľsku, v kombinácii s organickým rastom skupiny Work Service nám prinesie hrubý zisk vyšší ako 815 mil. PLN a udrží rast vo výške 31%, čo je benchmark, ktorý sme si stanovili v posledných rokoch“, dodáva Dariusz Rochman, viceprezident správnej rady Work Service SA.

hore
GPW


iso9001
We use cookies on our website. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies. Learn more. ×